Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

Krem me koçkulla

IMG_0671

 

Doja gjithmon të bëja një recet me koçkulla për të sjell dhe një herë në tryezat tona këtë bishtajore të harruar. E quajnë bizelja indiane dhe pse gjenezën e saj e ka në Egjiptin e lashtë. Udhëtimin në Santorini ma forcoi më shumë iden për ti sjellë në formë kremi duke u inspiruar nga pjata e tyre Fava e cila në shije ishte shumë e ngjashme me koçkullat. Ky krem ështe ideal për të lyer bukën, për meze ose thjesht si pure për të shoqeruar një fileto mishi. Mos harroni ti lini një ditë para në ujë koçkullat.

 

Perberesit 0

 

 

1 gotë me koçkulla

1 qep

1 karrotë

një dorë kaperi

1 qep e njomë

1 thelpi hurdhër

kripë dhe piper i zi

vaj ulliri eksta i virgjër

sipas dëshirës ullinjë pa bërthamë

Pergatitja

 

 

Vendosni koçkullat të ziejne në ujë të bollshëm me qepën dhe karrotën për rreth i orë. Pastaj hiqni qepën dhe karroten shtoni pak kripë dhe lërini të ziejnë akoma derisa të thithin gjithë ujin e tyre. Gjithsesi provojini nëse jan zbutur apo jo. Hiqni dhe jepini një të grirë të shpejtë me pak vaj ulliri dhe piper të zi. Vendosini në një pjatë servirje ku do të shtoni sipër, hudhërat e shtypura, kaperin, qep të njoma dhe një fije vaj ulliri. Shoqërojeni i me feta bukë të thekur.

IMG_0675

 

Ju bëftë mirë 🙂

Shënim: nuk këshillohet për fëmijë pasi thonë rëndon në aparatin e tretjes dhe është alergjike si produktë.