Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

Kos me tërsherë dhe hurma

IMG_3785

 

Të them që do ta dashuroni është pak. Për mua është fantastike, shije e përkryer për të nisur mirë ditën me një mëngjes të shijshëm.

 

Perbersit per 1 person

 

 

150 ml. kos

4 lugë tërshër

1 hurmë e qullët

1 dardhë e vogël

pak bajame

1 lugë e vogël kanell

Disa kokrra shege

Pergatitja

 

 

Përgatiteni një natë para tërshërën duke e përzierë me hurmën e qullur, dardhën e prerë në copëza të vogla, kosin, dhe kanellën. Përzijeni mirë, sipër vendosni kokrra shege dhe fleta bajamesh dhe vendoseni në frigorifer të mbuluar me një qese celofoni.

Në mëngjes e keni gati për ta kosumuar.

IMG_3786

 

 

Mëngjes të mbarë 🙂

 

Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime