Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

Kokteil me portokalle të kuqe

IMG_9773

 

Perberesit 0

 

 

2 pjesë verë të thatë të gazuar

100 ml lëngë portokalli i kuq i ngrirë

copa akulli

mëndër

sheqer kaf

2-3 feta portokall të kuq

 

Pergatitja

 

 

Pasi shtrydhët portokallin vendoseni lëngun e tijë të ngrije paksa derisa të grimëcohet. Lyeni anët e një gotë servirje me limon dhe rrutullojeni gotën në sheqer kaf që ti ngjitet rreth buzëve të saj.

Te gota shtypni 2 gjethe mëndre me 1 lugë të vogël sheqer kaf dhe një fet portokalli të qëruar për së gjalli. Shtoni lëngun e portokallit të ngrirë paksa, verën e thatë të gazuar e nja dy copëza akulli.

Shërbejeni.

 

IMG_9767