Search
E martë 19 Shtator 2017
  • :
  • :

Ishulli Phi-Phi

IMG_2430

Imagjinoni një det me ujra kristali, plazhe me rërë të bardhë disa shkëmbijnë që e rrethojnë dhe ja ku keni ishullin më spektakolar të Tajlandës, Phi-Phi. Në faktë jane 7 ishuj të vegjel ku vetëm dy prej tyre jan të hapur për turistët dhe më i madhi në të cilën gjënden dhe argetime per turistët ështv Phi Phi Don. Arrihet në 45 minuta me motorskaf nga Phuketi. Një ishull këmbësoresh, pasi aty nuk ka rrugë,  ishullin shëtitet me biçikletat që merr me qera në vendë. Ktu ndodhet dhe plazhi i i famshem Maya Bay ku është xhiruar dhe filmi me  Leonardo di Caprion “The Beach”.

Ç’tju them më, po ju lëj me foto dhe do kuptoni për çfarë po flasë.

Shihemi në horizonte të reja 🙂