Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

Galet me Nutella dhe luleshtrydhe

IMG_2715

Thjesht fare kjo galet për mëngjes ose si një ëmbëlsirë për kafen ose çajin e pasdites.

Perberesit 0

 

 

1 pet sfoljatë

2-3 lugë nutella

200 gr. luleshtrydhe

1 lugë sheqer

2 lugë qumësht

disa gjethe mëndre

pak sheqer pluhur

Pergatitja

 

 

Hapeni petën sfoljatë, shponi fundin me pirun. Lyeni me Nutella dhe sipër rendisni luleshtrydhet e prera në feta. Palosini anët dhe lyini me pak qumësht  me ndihmën e një peneli kuzhine. Spërkateni komplet galetën me sheqer dhe piqeni në 200°C për 30 minuta.

Lëreni të ftohet paksa dhe shërbejeni me gjethe mëndre për dekorim dhe sheqer pluhur.

 

IMG_2713

Ju bëftë mirë 🙂

 

Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime