Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

Fashion Food inspiruar nga @thedollsfactory – çokollatë e bardhë e ngrohtë me vanilje


E si mund të mos inspirohesh nga një fashioniste si Anjeza Tufina  @thedollsfactory. Ndër të parat fashion bloggere shqipëtare e cila bëri një revolucion te ne që e ndiqnim  çdo ditë. Për t’ju përshtatur look-ut të saj “total white” unë krijova një çokollatë të nxetë të bardhë të aromantizuar me vanilje. Përdora vaniljen e freskët por ju mund të përdorni atë pluhur. Këto ditë të ftohta dimri që po afrojnë, një pije e tillë është shumë konfortuese.

 

Perberesit 0

 

 

300 ml. qumësht

1 çokollatë e bardhë 150 gr.

1 lugë niseshte

Pakëz vanilje

Shllak për dekorim

 

Pergatitja

 

 

Niseshten përzijeni me qumshtin e ftohtë dhe vendoseni të ngrohet në zjarrë të ngadaltë. Shtoni çokollatën e copëtuar dhe vaniljen, përzijeni vazhdimishtë derisa të trashet. Shërbejeni në filxhana të mëdhenjë dhe dekorojeni  me shllak sipër.

Ju bëftë mirë 🙂 

Fashion Food white hot chocolate flavored with vanilla

My hot white chocolate is inspired by +The Dolls Factory  and to her look “total white”

INGREDIENTS:

300 ml. of milk 

a bar of white chocolate 150 gr. 

a hint of vanilla 

1 tablespoon cornstarch 

whipped cream for decoration

PREPARATION:

Mix the cornstarch with milk and put on fire. Just gets hot and add the chopped chocolate and vanilla. Stir constantly until the chocolate takes a certain consistency. Serve warm with whipped cream on it.

Enjoy your drink 🙂