Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

Fashion Food inspiruar nga Savage, Bora Kokdhima- antipastë me pjepër dhe mortadella

14310428_1111423678952278_3238065884095644104_o

Rubrika Fashion Food po bëhet më e dashura për ju dhe për këtë flasin statistikat dhe shikueshmëria në blogë e sa më shumë ju e ndiqni aq më shumë  frymezohem unë për të sjell çdo ditë te ju gjëra të reja. Këtë radhë vëmëndjen time kureshtare e tërhoqi koleksioni i Bora Kokëdhimës, Mushroom.  Copat e lehta pranverore me ngjyrat pastel kaq të këndëshme ishin një sukses i madhë në atë sfilatë. Koleksionit ja shtovi bukurinë dhe lulet e kokës të realizura me mjeshtëri nga  Backdrop Flower Albania.

Receta ime është e thjeshtë për tju përshatur lules unë e solla me mortadella por ju mund të përdorni proshutin e gjallë, speck  ose çfarë të doni. Antipasta është e mrekullueshme ndaj mos hezitoni ta sillni në pjatancën tuaj të antipastave.

Perberesit 0

 

 

Mordella

Pjepër

Pergatitja

 

 

Prisni pjeprin në copëza të holla dhe shërbejeni me mortadella, proshutë të gjallë ose speck për aperitivin tuaj.

Ju bëftë mirë 🙂

Fashion Food inspired by Savage, Bora Kokedhima- appetizer with melon and mortadella

My column Fashion Food is becoming daily the most loved by you,  that says  the visits and statistics on the site. And the more you visit this column the more I take inspiration and create new presentations. My Fashion Food today is inspired by a new Albanian fashion designer Bora Kokëdhima which brings the stage name Savage and her Mushroom collection.
Soft fabrics, fresh colors of spring pastels, it was a parade of great success in Albania. 

My inspiration is a simple plate of ham and melon that I have replaced with mortadella to resemble more to the flower in the model’s head. 

If you want some more info, visit the page of fashion designer to create an idea of her collection and  maybe you  like something and order to her.