Search
E enjte 21 Shtator 2017
 • :
 • :

Fashion food inspiruar nga Malvina Seferi – Ice cream smoothie

C757C702-C074-4C60-BC01-0E23D9F5E554

Nëse nuk e njihni po ju prezantoj me Malvina Seferin një modele shqiptare shumë e talentuar e bazuar në Itali. Malvina ka marr pjes në edicionin  e parë të një “reality show” shumë të sukseshme në Itali, Pekin Ekspres. Në foto mban të veshur një body Zara që nxjerr në pah gjithë hijeshin dhe bukurin shqiptare të saj. E inspiruar për të krijuar një smoothie me akullore kjo është receta ime e sotme për ju.

Perbersit per 1 person

 

 

 

Gjysëm gote qumësht

Gjysëm molle

Disa kuba akulli

3-4 lugë akullore me vanilje

Pak kanell

Bajame të grira

Pergatitja

 

 

Një një blender vendosni të gjithë përbërësit dhe bluajeni në maksimumin e shpejtësisë derisa të bëhet një krem  shkumoz.

Shërbejeni të pluhërosur me kanell dhe bajame të shkërmoqura.

 

Fashion Food  – vanilla ice cream smoothie

 

 

 

 

For this ice cream smoothie I was inspired by an Albanian model based in Milan. Malvina was in the first episode of the reality show “Peking Express”. I was inspired to his body suit signed Zara to do this smoothie so good.

INGREDIENTS FOR 1 PERSON:

half apple

half a glass of milk

a few ice cubes

a bit of cinnamon

a bit of chopped almonds

3-4 tablespoons of vanilla ice cream

PREPARATION:

Place all ingredients in blender until pureed and frothy.

Serve sprinkled with cinnamon is ground almonds.

 

 

Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten
 • alketa

  Super

 • greta

  Nje mrekulli 🙂

 • Redi

  I love gjithe Fashion Food-in po kjo qenka e papare