Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

Fashion Food inspiruar nga Kristina Neranxi – Smoothie me kos dhe kumbulla të ëmbla

IMG_5127

Kristinën e njoha fal instagramit. Duhet të më ndjeni, unë kam shumë kohë e ikur jashtë Shqipërie dhe shumë personazhe apo blogger nuk i njohë dhe bëhen shkas pikërishte ndonjë faqe interesante që ndjek për ti njohur ato që përbëjnë vërtet një must për tu ndjekur. E kështu u njoha me Kristinën dhe elegancën e saj. Në gallerin e saj të instagramit më goditën përnjëher fustanet dhe pikërishte ky që mbante të veshur nga Elisabeth.al. E kështu solla një smoothie në gotë shampanje për tju afruar sa më shumë elegancës së saj.

 

Perberesit 0

 

 

kos pa yndyrë

mjalt

disa kumbulla të ëmbla

pak vanilje të freskët në munges pak vanilje pluhur

disa kubik akulli

Pergatitja

 

 

Në blender bashkoni kosin me akullin, vaniljen, mjaltin dhe kumbullat  e qëruara nga fara dhe lëkura. Grijini në maksimumin e shpejtësis derisa të përfitoni një masë kremoze. Shtojeni në një flut shampanje dhe shërbejeni.

 

Ju bëftë mirë 🙂

Smoothie With Yogurt And Yellow Plums

Fashion food today comes inspired from the image of a business young-woman. She is the co-founder of some very well-known companies in Albania.

INGREDIENTS:
low-fat yogurt
honey
yellow plums
vanilla seeds
ice cubes

Her path started in Miss Albania, where she won the title of Miss Tourism. A little after she completely changed the profile and engaged in the business of the family.

To stand out from most of her elegance and the color of the dress, I wanted to serve the smoothie in a flutes.
PREPARATION:

Blend all ingredients in a blender until it becomes a frothy cream. Served in flutes.