Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

Fashion Food inspiruar nga Bottega Veneta – Smoothie jeshil

Botega Veneta by @addasall

Një inspirim shumë i shëndetshëm  nga Bottega Veneta. Unë e adhuroj këtë fustan, i lehtë, i freskët dhe me ngjyra kaq të ëmbla. Koleksioni është i P/V 2015.

 

Perberesit 0

 

 

1 mollë jeshile

2 kivi

1 dardhë

1 dorë spinaq

300 ml. qumësht

2 lugë mjaltë

një dorë me mana kineze

pakëz kanell

 

Pergatitja

 

 

 

Qëroni dardhën, mollën, kivin dhe pritini në copa të mëdha, vendosini të ngrinë. Po spatët kohë të prisni derisa të ngrijnë mund të përdorni disa copa akulli.

Tani vendosni të gjithë përbërësit e thatë në një përzierës, për ju që si keni ngrirë fusni brënda dhe disa copa akulli dhe shtoni sipër qumshtin, mjaltin dhe kanellën. Jepini  një të bluar derisa të keni një krem shkumoz.

Shërbejeni të ftohtë me mana kineze sipër.

Ju bëftë mirë 🙂

Fashion Food Inpired by Bottega Veneta – Green Smoothie

 

INGREDIENTS:
1 green apple
1 pear
2 kiwi
a handful of spinach
a handful of goji berries
2 tablespoons honey
a pinch of cinnamon
300 ml. of milk

PREPARATION:


Peeled apple, pear, kiwi and cut them to pieces. Meterli in frizzer. If you do not have time to wait pottete add the pieces of ice
Then put all the ingredients in blender and blend until creamy divenda.
Serve with goji berries over.

 

BV by @addasall

Enjoy your drinks 🙂

 

 

Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten