Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

Fashion Food inspiruar nga Balmain Paris P/V 2016 – Krem specash 

BEB82749-F51A-4E27-B34B-03B61DC5BC40(1)

Koleksioni i Balmain Paris P/V 2016  është një dashuri më vete.  Kjo ngjyrë kaq verore dhe ky stil  me ndërthurje të mrekullueshme e bëjnë këtë outfit të përsosur. Nëse do kisha një fustan të till sdo ta hiqja më, do ta vishja kudo 😛

Ndërsa  kremin mund ta përdorni në një sër përgatitjesh, si për makaronat për te lyer bukën, si pure për të shoqëruar ndonjë fileto të zier, si antipastë për të ngjyer perimet e gjall etj.

Perberesit 0

 

 

3-4 speca të kuq

gjysem topi mocarela

Kripë dhe piper i zi

Pak vaj ulliri

1 thelpi hudhër

Pergatitja

 

 

Prisni specat në copa dhe vendosini të kaurdisen me hudhrën per disa minuta derisa të thekerisen mirë. Kini kujdes mos ti digjni dhe mos i jepni shumë faqe. Kriposini dhe shtoni piper të zi.  Kur të jen gati hiqni hudhrën dhe vendosini në një blender ku do të shtoni dhe mocarelën në copa. Bluajini në maksimumin e shpejtësis derisa të bëhet një krem i trash.

Shërbejeni me përgatitjet tuaja.

Ju bëftë mirë 🙂

Fashion Food inspired by Balmain S / S 2016Cream of peppers

 If  I had this outfit, I would not take off, I would put it anywhere. I like the style, the color, the shape, everything. So my inspiration today is a cream of peppers and mozzarella cheese. You can use it to season the pasta, spread on slices of bread, as a sauce for vegetables crudités ecct.

INGREDIENTS:

3 red peppers
Half mozzarella cheese of bufala 
Salt and black pepper 
1 clove garlic 
Olive oil


PREPARATION:

Cut the peppers into pieces and sauté them with olive oil and crushed garlic. Stir continuously to not let them roast too much. Add salt and pepper. when they are ready remove the garlic, add mozzarella cheese into pieces and give it a pureed with blender until it is dense and foamy.

Serve with your preparations.

 

Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten