Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

Fashion Food inspiruar Gucci S/S 2017- Oriz Basmati me tumeric dhe limon

4DA6B203-4D7D-447E-AE5C-46350140CF60

 

E ku ka  kontorno më të aromantizuar se kjo, inspiruar nga Gucci koleksioni Pranverë/Verë 1027

 

Perbersit per 4 persona

 

 

1 gotë oriz basmati

1 lugë të vogël tumeric

1 lugë të vogël me lëkura limoni

pakëz kripë

Pergatitja

 

 

 

Për përgatitjen e orizit basmati ndiqni këtë postim, vetëm kur të vendosni ujin të ngrohet shtoni në të dhe tumericën dhe lëkurat e limonit.  Vijimin e proçedurës në të gjitha hapat është i njëjtë.