Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

E bardha e vezës kundra njollave

550x350-true-pulizia_del_viso_fai_da_te

Për një lëkurë më të pastër dhe pa njolla, një maskë me të bardhën e vezës

Përbërsit :
1 e bardhë veze
2 lugë mjaltë
1 lugë e vogël sodë buke

Përgatitja:

Përzieni përbërësit dhe i aplikoni në fytyrë për 20-30 minuta dhe më pas e shpëlani fytyrën me ujë te vakët dhe pastaj të ftohtë. Kjo maskë jo vetem që e ushqen lëkurën tuaj, i jep shkëlqim por dhe e zbardh atë.