Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

Çdo kohë ujin e saj – Ujë i aromatizuar Detoks

IMG_3425

Po vjen vjeshta dhe si çdo ushqim që duhet ta ndërrojmë gradualishtë në tavolinë, mendojë që dhe ujin tonë të aromantizuar detoks duhet ta rimodelojmë. Këtu keni një përzierje të thjeshtë, në ditët në vijim do ju vendos disa të tjera.

Perberesit 0

 

 

 

disa kokrra rrushi

piper i zi ( i imi malejzian me një arom tipike lulesh dhe piperi)

gjethe majdanozi

disa gjethe trëndafili baçe  (opsionale)

ujë

sipas dëshirës akull

Pergatitja

 

 

 

Vendosni të gjithë përbërësit në një kanë ose shishe qelqi dhe lëreni të pushojë në frigorifer për disa minuta që të lëshojnë aromën e tyre. Më pas konsumojeni gjatë gjithë ditës.

 

IMG_3429

 

Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Vleresimi Mesatar:  
 1 Vleresime

I loved it!