Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Hyrje

Jeto Dashuro Ushqehu

#jetodashuroushqehu

Në fund të fundit pavarsishte asaj që mendojmë se është e duhura, e pavarsishtë se vitet, rrethanat dhe njerzit që na rrethojnë...

dishwashercooking_slide-d3b51fcac018b845e2bfb2fd7987f2c7cb9258a9-s900-c85

Të gatuash në pjatalarëse

Është një teknik që thonë  ka lindur në Spanjë por shtrirjen e madhe dhe të menjëherëshme e mori nga Amerika. Dhe une e besoj...

IMG_8711

Salsiçe të bëra në shtëpi

Salsiçet e freskëta të bëra në shtëpi nuk janë dhe aq të vështira sa mendohet. Dhe po nuk patët aparatin e posaçëm për...

bunk art

Bunk’Art

Këtu do ju vendos disa foto që i bëra te Bunk’Art kur isha para disa kohësh në Shqipëri, kështu që dhe ju që nuk e keni par...

IMG_7311

Mënyra e re e gatimit me enët e veshura me gur

Këto enë i zbulova para një viti dhe para se tju shkruaja për to, doja ti testoja më së miri. Dhe ja ku jam sot për të folur rreth...

IMG_0988

Tik tak tik tak… kemi surpriza!

  Po afrojnë orët e fundit për këtë vitë për ti lën vendin një viti të ri.  Secili prej nesh ka bërë plane, ka hedhur në...

Christmas Eve Dinner Table 2012 011

Atmosfer Festash

  Të gjitheve na ka qëlluar që të gjendemi të pa përgatitur para festave të fundvitit. Sa herë me mëndje kemi thënë që ka...

10754946_10203257094410332_1674139047_n

Tradita të harruara që kthehen në mënyrë jetese

  Ju kujtohet kur gjyshja na mësonte si të thurnim çorape, qëndismin shamija dhe endnim me grep çentro e mbulesa të ndryshme...

2nd-birthday

2 vite sëbashku

  Si sotë para 2 vjetesh publikova postin e pare  në këtë websitë,të cilen për ta ndërtuar mu desh pak kohë.Ishtë një...