Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Udhëtimet e mia

DSCN3325

Zvicra në miniaturë

    Sot kalova një ditë të bukur, jo shumë larg kufiti italian në Zvicër pratikisht në qytetin Melide në kufi me Luganon...

Fshati Imerovigli

Santorini, qyteti magjik…

    Më në fund gjeta pak kohë t’ju shkruaj për udhëtimin tim të fundit. Santorini është një nga ato vendë që...

Zona e Cap de Formentor

Palma Di Majorka

Duke qen se më pëlqen shumë Spanja  nuk kishte si mos ta nisja sezonin veror diku në ishujt e saj. Bashk me shoqëruesin tim të...

IMG_2244

Ishulli Phi-Phi

Imagjinoni një det me ujra kristali, plazhe me rërë të bardhë disa shkëmbijnë që e rrethojnë dhe ja ku keni ishullin më...

IMG_1803

Nëpër rrugët e Phuket-it

Këtu po ju vendos dy xhirime që kam bërë për tju sjell një tjetër realitet të Phuketi-t            ...

IMG_1528

Përshëndetje nga Phuket-i

Po ju shkruaj nga Puketi, një qytet bregdetar në Tailandë. Jam mahnitur me këtë vënd dhe pse  se kam vizituar akoma të gjithin. Ka...

IMG_4675

Udhëtim në Berlin

Këtu nuk do ju flas për muzet dhe arkitekturën e Berlinit por për tezgat që zhvillohen përgjat gjithë muajit të dhjetorit. Janë...

Ballkoni

Shtëpia e Zhuljetës,Verona

Kush ka lexuar Shekspirin dhe veprën e tijë më romantike e nuk ka ëndërruar të jet në atë ambjentë ku Zhuljeta ëndërronte...

IMG_7741

Magjia e Venecias

  Nuk do ju tregoj shumë për të sepse asnjë fjalë nuk ka lartësin e duhur për të përshkruar bukurin e saj.Thjeshtë gjatë...