Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Udhëtime + Guide

IMG_2244

Ishulli Phi-Phi

Imagjinoni një det me ujra kristali, plazhe me rërë të bardhë disa shkëmbijnë që e rrethojnë dhe ja ku keni ishullin më...

IMG_1803

Nëpër rrugët e Phuket-it

Këtu po ju vendos dy xhirime që kam bërë për tju sjell një tjetër realitet të Phuketi-t            ...

IMG_1528

Përshëndetje nga Phuket-i

Po ju shkruaj nga Puketi, një qytet bregdetar në Tailandë. Jam mahnitur me këtë vënd dhe pse  se kam vizituar akoma të gjithin. Ka...

IMG_4675

Udhëtim në Berlin

Këtu nuk do ju flas për muzet dhe arkitekturën e Berlinit por për tezgat që zhvillohen përgjat gjithë muajit të dhjetorit. Janë...

Ballkoni

Shtëpia e Zhuljetës,Verona

Kush ka lexuar Shekspirin dhe veprën e tijë më romantike e nuk ka ëndërruar të jet në atë ambjentë ku Zhuljeta ëndërronte...

IMG_7741

Magjia e Venecias

  Nuk do ju tregoj shumë për të sepse asnjë fjalë nuk ka lartësin e duhur për të përshkruar bukurin e saj.Thjeshtë gjatë...

IMG-20140921-WA0007

Octoberfest-Festa e Birrës Mynih

  Octoberfest-Festa e tetorit ose e quajtur ndryshe Festa e birrës mbahet gjithmon javët e fundit te shtatorit deri ne javen e parë...

IMG-20140823-WA0020

Guidë Tenerife

  Natyrishtë siç çdo visitor para se të vitoj një vëndë informohet online rreth ushqimit,hoteleve dhe  vendeve për të...

IMG-20140821-WA0027

Tenerife

I pozicionuar  në mes të oqeanit Antlatik,Tenerife është  ishulli më i madhë e  pjesës së ishujve Kanarie të Spanjes.I qujtur...