Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Rubrika Letrare

12871461_1059634707430602_6064293070026072160_n

Fluturime Shpirtërore 35

Në hendeqet e zemrës time kërkova dna-në tënde të lënë peng . Një masë të përtharë në humbëtira të njomëza nga tretja...

IMG_0048

The seven sisters nga Lucinda Riley

Lucinda Riley një autore irlandeze tepër e sukseshme. Shkruan letërsi krijuese dhe romantike. Me serin e librave “The seven...

entra en mi vida

Hyrë në jetën time nga Clara Sánchez

Siç e kam shkruar dhe në një tjetër postim Clara Sanchez po kthehet në autoren time të preferuar. Me stilin e saj misterioz që...

photo

Fluturime Shpirtërore 34

Departamenti im i punëve të brëndshme më ka çuar alarm . Ke një vit që nuk merr pjesë në Asamblenë e “Fluturimeve...

5368cda98862b1399377321-56

Aroma e gjetheve të limonit nga Clara Sanchez

Në shqip e ka sjell shtëpia botuse Dudaj dhe është një libër që unë do jua këshilloja shumë. Gjithmon më kanë pëlqyer ...

FullSizeRender-2.jpg

Vajza e trenit nga Paola Hawkins

   Jeta e Rachel-it  protagonistes kryesore nuk është historia që do të pëlqente të lexoje nëpër libra, jeton vetëm...

FullSizeRender-0.jpg

A të kam folur ndonjëherë për erën e veriut? Nga Daniel Glattauer

   Nuk e di çfarë i bëri ky libër atyre që  u çmendën për te e duhet të ishte një “must” në...

IMG_0339

Si të jesh parisiane kudo që jeton

Në faktë ky libër bëri bujë vetëm ketë verë në Shqipëri pasi ju dha promocioni i duhur nga shtëpia botuese që e përktheu. Në...

Jeto Dashuro Ushqehu

#jetodashuroushqehu

Në fund të fundit pavarsishte asaj që mendojmë se është e duhura, e pavarsishtë se vitet, rrethanat dhe njerzit që na rrethojnë...