Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

categoria:Librat

Jeto Dashuro Ushqehu

#jetodashuroushqehu

Në fund të fundit pavarsishte asaj që mendojmë se është e duhura, e pavarsishtë se vitet, rrethanat dhe njerzit që na rrethojnë...

IMG_9880

Princesha – Jean Sasson

Në fillim lindi si një triologji historia e frikshme arabe për tu bërë me pas një histori pa fund me botimin e librit të katër....

one plus one

The One plus One – Jojo Moyes

Tashmë shkrimtarja britanike Jojo Moyes po kthehet në shkrimtaren time të preferuar. Nëse doni histori të bukura, argëtuese ku qan...

after you

Vazhdimi i “Unë më parë se ti”…

E dini që autorja e librit “Unë më parë se ti” do nxjerri vashdimin e tij duke e titulluar “After You” Historia...

hajdutja-e-librave-markus-zusak

Kur vdekja tregon histori – Hajdutja e librave

Në titullin e tij origjinal të botimit të parë në 2005  “Vogëlushja që shpëtonte librat” më pas i bërë filëm dhe...

Dhe-Malet-Oshetine

Dhe malet oshtinë – Khaled Hossein

Mrekullia e radhës që mban emrin e “Khaled Hosseini-t” ka qën një sukses si dhe dy librat e tijë të mëparshëm.  Pena e...

recensione-io-prima-di-te-jojo-moyes-L-2es9BK

Unë më parë se ti – Jojo Moyes

E shqipërova në këtë mënyrë këtë libër dhe pse e di që në shqip akoma se kanë përkthyer. Është libri që më ka lodhur më...

18250286

Bulevardi i Yjeve

  Një shkrimtare e suksesshme,që kthehet në atdhe për të vizituar një spital  psikiatrik…. Një gazetar i kronikës...

images

Librat me te lexuar ne Bote

  Kohet e fundit te lexuarit po rikthehet perseri te njerzit,por cilat jan 10 librat me te lexuare ne bote? 10 librat më të lexuara...