Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Librat

Clara Sanchez

Clara Sánchez- Rikthimi

Rikthimi i Aroma e gjetheve Të limonit nuk kish si mos të ishte bukur dhe interesant sa i pari. Të perjetosh dhe njëher në mënyrë...

IMG_3142

Mëndafshi francez nga Sandra Brown

Dikush ka thën “Ndër faqet e një libri ndodhet një botë e magjishme”  këtë ndjeja tek shfletoja, lexoja e nuhasja...

IMG_0417

Songs of Willow Frost – Jamie Ford

Sot dua t’ju flas për këtë librin që ka hyrë në listën e librave më të mirë që kam lexuar kohët e fundit. Mua më pëlqen...

IMG_0048

The seven sisters nga Lucinda Riley

Lucinda Riley një autore irlandeze tepër e sukseshme. Shkruan letërsi krijuese dhe romantike. Me serin e librave “The seven...

entra en mi vida

Hyrë në jetën time nga Clara Sánchez

Siç e kam shkruar dhe në një tjetër postim Clara Sanchez po kthehet në autoren time të preferuar. Me stilin e saj misterioz që...

5368cda98862b1399377321-56

Aroma e gjetheve të limonit nga Clara Sanchez

Në shqip e ka sjell shtëpia botuse Dudaj dhe është një libër që unë do jua këshilloja shumë. Gjithmon më kanë pëlqyer ...

FullSizeRender-2.jpg

Vajza e trenit nga Paola Hawkins

   Jeta e Rachel-it  protagonistes kryesore nuk është historia që do të pëlqente të lexoje nëpër libra, jeton vetëm...

FullSizeRender-0.jpg

A të kam folur ndonjëherë për erën e veriut? Nga Daniel Glattauer

   Nuk e di çfarë i bëri ky libër atyre që  u çmendën për te e duhet të ishte një “must” në...

IMG_0339

Si të jesh parisiane kudo që jeton

Në faktë ky libër bëri bujë vetëm ketë verë në Shqipëri pasi ju dha promocioni i duhur nga shtëpia botuese që e përktheu. Në...