Search
E martë 19 Shtator 2017
  • :
  • :

categoria:Fluturime shpirtërore

IMG_1170

Fluturime Shpirtërore 24

Sa shumè dritë në honet e tua A desha?! thua ???? E etur për buzën e lagur nga jeta Hapin nga Olimpi në Vardar E nga aty në det, e...

the_little_match_seller_by_sasoriscorpion-d4vnmm8

Fluturime Shpirtërore 23

  E shikojmë përditë…atje tek qoshja, tek shet shkrepset e saj  çudibërëse . Mos mè thuaj që nuk e keni parë !! E...

Buongiorno40

Fluturime Shpirtërore 22

Hiroshima ime ti  ! Si një shpërthim brënda lëkurës , me kufinj të kufizuar , e injoruar nga errësira e brëndshme e...

IMG_0389

Fluturime Shpirtërore 21

Copa shpirti të lëna pas në cdo hap Si gjethe vjeshte të rëna nga degët Si ëndrra që shumë u thanë Flamuj të betejave që pas...

IMG_0102

Fluturime Shpirtërore 20

Ndryshojnë stinët,veshjet,ngjyrat dhe po kështu ndryshojnë dhe ditët tona ,stinët e përditshmërisë. Herë të gëzuara e të...

Autumn_Beauty-wallpaper-9226746

Fluturime Shpirtërore 19

  Qerpikët mbuluan rënien ,krahët e thyer në krakun e fundit,që jetë dha. U fikën shpresat e morrën rrugën e kthimit në...

frasi-bellissime

Fluturime Shpirtërore 18

Kur rri fshehur nën strehë për mos të zëne shiu …bëhesh qesharak ndonjëherë . E lagur e me sy ziliqare ndjek udhëtaret me...

Rinascita

Fluturime Shpirtërore 17

  Të dish …të dalësh nga jeta jote ,nga rrobat …nga trupi …e përballë saj të rrish me sy të zhveshur nga...

fluturimet shpirterore

Fluturime Shpirtërore 16

Mbasi shkelëm rërën e bregdeteve ku shkuam …ca morrën rreze e ca morrën bubullima e vetëtima …kapelet…çantat...