Search
E enjte 19 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Vegjetariane

IMG_3420

Pilaf mesdhetar

Po pastroja  frigoriferin  për ta lën boshë pasi do nisem për pushime dhe rastësia e bekuar me bëri të krijoja këtë pjatë kaq...

IMG_3147

Pad thai – Perime në mënyrë tajlandeze

Nuk kam qën një fanse e ushqimit aziatik, por pak nga pak mësova ta njohë, ta shijoj dhe ta dua këtë kuzhinë. Një merit të madhe...

IMG_2562

Sallatë me radhiqe të egra

Radhiqet e gjalla janë në kohën e tyre dhe sa më shumë ti kosnumoni të  gjalla aq më mirë janë. Për tja hequr shijen e  tyre...

IMG_2283

Biskota të kripura me kuinoa, bullgur dhe bizele

Kjo recet është e mirë si për ju dhe fëmijet tuaj. Natyrishtë për ata, hiqni specin djegës. Shërbehen si antipastë, si një...

IMG_2316

Barbunja furre

  Kjo recet mund të jetë një vakt vegjetarian por dhe një garniturë për pjatat tuaja. Është e thjeshtë, e shijshme dhe më...

IMG_2044

Pastiçe me pesto bizelesh dhe mashurkash

Si ti bëni fëmijët tuaj të hajnë perimet apo të njihen me shijen e tyre pak nga pak pa u ndjer. Fshihini ato. Kjo recet është një...

IMG_1689

Tavë me bishtajore të thata

  Po vjen pranvera dhe unë fillova të pastroj dollapet nga ushqimet dimërore. Siç çdo vitë në fillimet e sezoneve të reja i...

IMG_1456

Argjinare të furrës me kore patatesh

Një tavë e thjeshtë sidomos për ata që dashurojnë argjinaret. Mund të jet një pjatë e vetme vegjetariane ose një kontorno për...

IMG_1316

Qofte me thjerza

Të hash në mënyrë vegjetariane nuk është aq e vështire sa duket. Një tjetër sfidë që bëj me ju mikesha duke u munduar të...