Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Vegjetariane

IMG_4513

Qofte me thjerza, spinaq dhe brokoli

Këto qofte jan kaq të mira sa ju sdo ta besoni fare me çfarë janë bërë. Me kaq pak përbërës mund të arrihet një shije kaq e...

IMG_3744

Finok furre me portokall

Nga seria e ushqimeve të shëndetshme dhe dietike për planin ushqimorë, po ju sjell këtë recetë te thjeshte dhe shumë të shijshme...

IMG_4524

Pilaf me kuinoa dhe spinaq

  Një  pjatë plotë proteina vegjetale dhe hekur, ideale sidomos për ju që shkoni në palestër por dhe për ju që doni të...

IMG_4502

Çikore e kuqe në furrë

  Një recete detoks kjo që po sjell sot. Nëse e gjeni këtë lloj çikore në treg mos e lini pa provuar këtë recetë. Mund ta...

detox2

Detoksi im

  Ashtu siç jua premtova detoksin këtë rradhë do e mbajmë për 10 ditë, dhe jeni të ftuara të gjitha dhe ju që nuk jua merr...

IMG_3703

Presh me beshamel të bërë me miell orizi

  Një recetë e thjeshtë me kosto të lira . Ju duhen pak përbërës për të pasur një pjatë të tillë plot shije. Jemi në...

IMG_5598

Lulelakër furre me limon dhe tumeric

Shije fantastike për këtë perime që zakonishte shumica nuk e pelqejnë.       1 lulelaker 1 lugë e vogël tumeric...

IMG_3628

Kungull furre me djathë të bardhë dhe sheg

Erdhi përsëri ajo kohë e vitit ku protagosnisti kryesor është kungulli. Një mijë e një receta mund të bëjmë me të nga të...

IMG_3446

Qep të mbushura me bollgur dhe perime

Kjo pjatë vetëm nga ngjyrat që ka të bën të mendosh sa e shëndetshme është. E pasur plot me proteina vegjetale të bollgurit dhe...