Search
E shtunë 24 Qershor 2017
  • :
  • :

categoria:Vegjetariane

IMG_4734

Argjinare furre me cironka nën vaj dhe piper jeshil

  Përsëri nga cikli i pjatave të lehta për tu bër gati për “summer body” sot po ju sjell një recet argjinaresh, që...

IMG_4737

Sallatë me argjinare

    Erdhi koha që të detoksifikohemi, pranvera e kërkon këtë për trupin tone dhe energji të mirë. Argjinarja është...

IMG_4935

Argjinare në tenxhere presioni

  Një recetë e thjeshtë dhe natyrishtë e shëndetshme. Argjinaret janë një detoks natyral për mëlçinë dhe trupin.  ...

IMG_4807

Asparag furre me domate të vogla dhe kontorno meli

Një pjatë dietike por me shumë shije. Pranvera po afron dhe duhet të hajm sa më shumë ushqime me ngjyra, të lehta e kryesishte...

IMG_4705

Qofte me thjerza, ton, qep të njoma dhe domate

  Përsëri një recetë light, dietike por plot me vitamina, proteina dhe fibra. Ideale si një vakt pas palestrës.  E keni kuptuar...

IMG_4561

Sallatë me përkalidhe, kumbulla të thata dhe arra

    Përkalidhja është një lakër e egër, vjen si e hidhur me degët në formën e çikores por në brëndësi të xhufkës...

IMG_4513

Qofte me thjerza, spinaq dhe brokoli

Këto qofte jan kaq të mira sa ju sdo ta besoni fare me çfarë janë bërë. Me kaq pak përbërës mund të arrihet një shije kaq e...

IMG_3744

Finok furre me portokall

Nga seria e ushqimeve të shëndetshme dhe dietike për planin ushqimorë, po ju sjell këtë recetë te thjeshte dhe shumë të shijshme...

IMG_4524

Pilaf me kuinoa dhe spinaq

  Një  pjatë plotë proteina vegjetale dhe hekur, ideale sidomos për ju që shkoni në palestër por dhe për ju që doni të...