Search
E enjte 19 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Shijet Shqiptare

tortino di pasta a filo con latte e burro copy

Byrek me qumësht dhe vezë

PERBERSIT: 1 pako me peta byreku 3 vezë 500 ml qumësht 50 gr gjalp pak kripë PERGATITJA:   Piqini pak sipër sobës petët që do...

tav dheu

Tavë Dheu Tironse

E famshmja tava e dheut ose tava e baltës që nuk mungonte kurrë në banketet shqipëtare.Shumë kanë recetën e tyre të trashëguar...

byreku 2

Byrek me spinaq

Sot një recet tradicionale,byreku me spinaq.   PERBERSIT: 700 gr spinaq 2 vezë 1 pako me petë byreku 150 gr djathë i bardhë 2-3...