Search
E enjte 19 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Shijet Shqiptare

IMG_4742

Shishqebap viçi

Të gjithë dimë të bëjmë shishqebap por sekreti im qëndron te marinimi.  Mishin që kam përdorur e lëj  të marinohet mirë në...

DSC_0101

Biskota me sherbet

  Biskotat e vegjëlis,biskotat e dashura me shërbet që mamat ose gjyshet na i përgatisnin me aq dashuri.Eh sa kujtime mbas këtyre...

IMG_6805

Turli me Bamje

    200 gr bamje 1 qep 1 karrot 1 patëllxhan 2 speca jeshil 3-4 kokrra domate 2 thepinjë hurdhër 1 tufë e vogël majdanozë...

IMG_6941

Byrek me qep dhe domate

    Dhe mbas postimit të taratorit sot si ditë e diel bëra një byrek me domate mëqë dhe domatet pak nga pak po na...

IMG_6954

Tarator

  Duke përgatitur pjata të reja ,harrojmë të përgatisim gjerat më të thjeshta që kanë shoqëruar kuzhinën shqipëtare ndër...

IMG_5799

Ashure

  Sot mu kujtua femijria kur mbas shkolles rendnim me vrap te kioska ne cep per te prishur monedhat qe kishim per te blere kete...

IMG_4457

Përsheshi i Viti të Ri

    Nuk mundë të quhet Viti i Ri pa përsheshin me gjel deti ose kaposh.Sa do i largohemi traditës shpeshë here,në festen e...

IMG_6335

Tavë me Bamje

  Bamjet kanë kohën e tyre tani dhe sot unë po ju sjellë një recet tradicionale.     1 kg bamje 300 gr mish viçi  tul...

Paçe

Paçe koke

Paçja mund te behet  si me kokë bagëtie ose viçi.Unë kam përdorur kokën e qingjit. PERGATITJA: për 4 persona 1 koke pak vaj ulliri...