Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

categoria:Shijet Shqiptare

IMG_6116

Byrek role me hithra dhe djath të bardhë

  Vetem unë mund të emocionohem përpara një byreku të tillë. Era e mirë që mori shtëpia teksa piqej,  me kujtonte kohën kur...

IMG_4883

Kadaif me arra, rrush të thatë dhe 4 aromërat.

Meqë po afronë festa e Bajramit  nuk mund të  rrija pa ndarë me ju një ëmbëlsirë që pergatita dhe unë për ta dhuruar. E...

IMG_5163

Bakllava me arrë kokosi

  Kjo ështe receta e mamit tim e cila pati shumë sukses kur  jua postova në facebook. Por dhe sa herë e përgatis për të...

IMG_3848

Revani me semolina dhe rrush të thatë

  Po vjen fundjava dhe mendova  t’ju vendos një recetë që e përgatita një nga fundjavat e shkuara për familjen time. Me...

IMG_2029

Bathë me mish në furrë

Për mua gatimet  furrës janë një dashuri, e dini tashmë por këto bathë të gatuara në tavë balte në furrë i vunë pikën....

IMG_1224

Të brëndshme qengji me salcë domatesh

Për të dashur këtë llojë gatimi duhet të doni shumë të brëndshmet. Është një vakt ekonomik dhe një mënyrë e mirë për të...

IMG_0609

Pilaf furre me të brëndshme viçi

Kam dashur gjithmon tjua sjell këtë recet që në shtëpin time përgatitet pothuajse çdo festë e sidomos atyre të fundvitit.  Janë...

EBF882FF-5EBE-4DBA-AE08-482A1164BD9A

Fashion Food inspiruar nga Venera Lumani – Mualebi me niseshte orizi dhe fara lulëkuqeje

Zërin fantastik të Venerës besoj të gjithë e keni dëgjuar por ajo që unë do ju tregoj sot është hijeshia si ajo vishet. Në...

IMG_5273

Speca turshi me gjizë dhe kos

I pata përgatitur që vjet, por sot duke pastruar disa foto e pash që paskam harruar t’jua postoj. Masat sjan përkatëse shikoni...