Search
E enjte 19 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Sallatat

sallata me spinaq

Sallatë spinaqi me djathë të bardhë dhe rrepa

  E freskët dhe e shpejte,pak kalori dhe një shoqëruese e mirë e pjatave të mishit. PERBERSIT: spinaq i freskët i vogël djathë...

sallata me finok

Sallate me Finoke

PERBERSIT 2 finoke 50 gr djath grek feta ose djath i bardh disa kokrra rrep te kuqe majdanoz ose koper vaj ulliri lengu i 1 limoni krip...

sallata me dardh dhe pule

Sallate me Pule dhe Dardhe

PERBERSIT: 2 dardhe 3-4 kokrra arre sallat jeshile 200 gr gjoks pule krip dhe piper i bardh uthull balsamike Vaj ulliri PERGATITJA:...

petto di pollo rukola

Sallat gjoksi pule me rukola dhe domate

PERBERSIT: gjoks pule sallat rukola domate te vogla miser i zier lengu i nje limoni vaj ulliri krip PERGATITJA: Presim ne copa te vogla...

salat

Sallatë spinaqi me djathë të bardhë dhe rrepa

E freskët dhe e shpejte,pak kalori dhe një shoqëruese e mirë e pjatave të mishit.   PERBERSIT: spinaq i freskët i vogël djathë i...