Search
E enjte 19 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Sallatat

IMG_0757

Sallatë me panxhar, kungull dhe rukola

Një sallatë e thjeshtë që unë përgatis shpesh në këtë kohë për ta marrë me vete në shkollë. Të ngopë dhe mbi të gjitha...

IMG_0746

Sallatë me panxhar të kuq, kungull dhe djath të butë dhie

Për këtë recet duhet të falenderoj një ndjeksen time Klejdën qe ma solli në mend. Ngjan pak a shumë me recetën e sallatës së...

IMG_4534

Fashion Food inspiruar nga @ninnasblog – Sallatë shumëngjyrëshe me kuinoa dhe perime

  Sallata ime u inspirua nga fundi i riciklueshem i Margonës @ninnasblog, një  Krijim i Viona Etemit për Eco Fashion Show Albania....

IMG_0081

Sallata toskane – Panzanella

Kjo është sallata më e famshme toskane. Një pjatë e vjetër fshatare që lind si nevojë e ripërdorimit të bukës së thatë. Thonë...

IMG_0036

Sallatë me domate qershizë dhe borzilok

E lehtë dhe e freskët, me shije mesdhetare dhe shumë e bukur dhe për syrin.       domate qershizë gjethe borziloku disa...

IMG_9275

Sallatë me lëpjeta dhe kuinoa

Një sallatë e shpejtë dhe e lehtë për të kosumuar një vakt dietik. Tërsishtë vegjetarian me pak fantazi dhe ja ku keni një pjatë...

IMG_9120

Sallatë me panxhar

Sot një sallatë me panxhar të cilën e kam pasuruar me disa përbërës të tjerë për ti dhënë akoma më shumë shije panxharit....

IMG_8931

Sallatë me qiqra, rukola dhe ullinjë

E thjeshtë  dhe shumë energjike. Puna e vetme që duhet të bëni është të vendosni në ujë qiqrat një ditë përpara për ti...

IMG_8784

Sallatë me thjerza dhe sheg

Kjo sallatë është shumë festive atëher pse mos e përgatisim për festat që po afrojnë ?!     200 gr. thjerza 1 sheg një...