Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Sallatat

IMG_2562

Sallatë me radhiqe të egra

Radhiqet e gjalla janë në kohën e tyre dhe sa më shumë ti kosnumoni të  gjalla aq më mirë janë. Për tja hequr shijen e  tyre...

IMG_2437

Sallatë me kungulleshka të njoma dhe fara

  Për këtë sallatë ju duhen kungulleshkat e vogla, të njoma pasi e kan shijen akoma të ëmbël  dhe nuk ju bezdis ti hani pa...

IMG_2154

Sallatë me asparag dhe luleshtrydhe

  Një sallatë e freskët me këtë perim stinore kaq të pasur me vlera ushqyese. Nëse nuk jeni me diet sallatës mund ti shtoni...

IMG_1940

Karpaçio “Carpaccio” panxhari

Termi Karpaçio është mënyra e prerjes dhe marinimit të mishit. Në ditët e sotme ky term varion për krijimin e shumë pjatave në...

IMG_1468

Sallatë me kuinoa, karkaleca dhe rrush të thatë

Për këtë sallatë duhet të falenderoj Iva Tiço-n e cila e kishte ngrën në Barcelon dhe ma shpjegoi pak a shume si ishte idea....

IMG_1378

Sallatë plotë ngjyra

  Vazhdon sfida ime për tju kujtuar që dhe në dimër mund të hajmë ngjyra, e tillë është dhe kjo sallatë.    ...

IMG_1053

Sallatë- tabulè me karkaleca

  Siç e dini tabulè-ja  është një tip sallate e përzier.  Sot solla një versionin timin  të saj e cila është shumë e...

IMG_1034

Sallatë me thjerza dhe karkaleca

  Për italianët siç e dini thjerëzat janë fatsjellëse dhe në tryezën e fundëvitit nuk mungojnë kurrë për tu konsumuar mbas...

IMG_8679.JPG

Fashion Food inspiruar nga Arbana Osmani – tartar salmoni dhe avokado i marinuar me lëngë portokalli dhe xhenxhëfil

Një pjatë shumë femërore e inspiruara nga Arbana Osmani, prezantuesja më e dashur në televizion. Kompleti i saj me eksplozim ngjyrash...