Search
E shtunë 24 Qershor 2017
  • :
  • :

categoria:Sallatat

IMG_4737

Sallatë me argjinare

    Erdhi koha që të detoksifikohemi, pranvera e kërkon këtë për trupin tone dhe energji të mirë. Argjinarja është...

IMG_4599

Sallatë me lulelakër

    Për ne adhurueset e perimeve ato janë edhe më të shijshme të gjalla, ndaj sot po ju propozoj këtë recetë të...

IMG_4561

Sallatë me përkalidhe, kumbulla të thata dhe arra

    Përkalidhja është një lakër e egër, vjen si e hidhur me degët në formën e çikores por në brëndësi të xhufkës...

IMG_4022

Sallatë me karrota

Karrotat janë shumë dietike të konsumuara të gjalla, gati të gjithë këshillarët e ushqimit e rekomandojnë në dietat e tyre. Sot...

EEDC1F0A-99A0-401E-AFA6-13297E524C65

Fashion Food Inspiruar nga Gucci SS17- Sallatë e freskët me djathë dhe domate

Dhe këtë vitë sfilata e Guccit për sezonin që vjen ishte një dashuri, dhe inspirimi im për t’ju përshtatur kësaj veshje ...

IMG_3628

Kungull furre me djathë të bardhë dhe sheg

Erdhi përsëri ajo kohë e vitit ku protagosnisti kryesor është kungulli. Një mijë e një receta mund të bëjmë me të nga të...

IMG_2562

Sallatë me radhiqe të egra

Radhiqet e gjalla janë në kohën e tyre dhe sa më shumë ti kosnumoni të  gjalla aq më mirë janë. Për tja hequr shijen e  tyre...

IMG_2437

Sallatë me kungulleshka të njoma dhe fara

  Për këtë sallatë ju duhen kungulleshkat e vogla, të njoma pasi e kan shijen akoma të ëmbël  dhe nuk ju bezdis ti hani pa...

IMG_2154

Sallatë me asparag dhe luleshtrydhe

  Një sallatë e freskët me këtë perim stinore kaq të pasur me vlera ushqyese. Nëse nuk jeni me diet sallatës mund ti shtoni...