Search
E martë 19 Shtator 2017
  • :
  • :

categoria:Salcat

salsa di kiwi

Salsa me kiwi (kivi)

Për këtë salsë me kiwi e dëgjova nga një blogere e famshme italiane,tepër e sukseshme dhe një njeri që rezaton pozitivitet po flas...

salsa 2 copy

Salsë shoqëruse për mish shpendësh.

Gjithmone na teprojne funde yndyre me lëngë ku kemi gatuare pulën ose gjelin e pjekure dhe me gjithë atë lëngë nuk dime ctë...

salca me senap dhe vez

Salsa e Verdh (Veze dhe Mustarde)

Salce qe shoqerohet me misherat e bardhe dhe me peshk. PERBERSIT:per 100 gr produkt. 1 veze 2 lug mustarde majdanoze piper i bardhe krip sa...

salca me salcice

Salsa me Salciçe dhe arom rosmarine

PERBERSIT: 2 Salçiçe 250 gr domate te qeruara (jane dhe kutit e gatçme) 2 thelpinje hurdhra spec i kuq djeges 2 dege Rosmarin kripe...

salca me prezemolo copy

Salsa me majdanoze

  Kjo salce eshte nje shoqerues i mire i te gjitha llojeve te mishit dhe peshkut. PERBERSIT: Majdanoz sipas deshires vetem gjethet jo...

pesto di pistacchi

Pesto me Fistik

Siç e kam shpjeguar ne postet e meparshme Pesto eshte nje salse qe perdoret gjeresishte ne kuzhinen moderne.Sot po jua sjell ate të...

pesto di piselli

Pesto me Bizele

Pesto eshte nje lloj kondimenti qe perdoret masivishte ne bote sidomos ne guzhinen italiane.Eksiston ne   shume menyrave.Origjinali eshte...

crema di salmone 2

Krem Salmoni

  Kremi i Salmonit është një salcë mbushëse ose një salcë shoqeruese e perimeve të fresketa ose thjeshtë për të lyerë...

IMG_7552

Beshamela

Beshamela eshte nje salce baze e cila perdoret shpesh si element fillestar te nje recet.Eshte nje nder salcat kryesore ne guzhinen franceze...