Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Salcat

13613221_1054466104648036_3191082127350794233_o

Fashion Food inspiruar nga Gucci Lace – Salca “chimichurri” çimiçuri

Për këtë vitë ky ishte “the dress” , fustani që çdo vip e veshi, çdo fashioniste e bëri të sajin në gardarobë dhe...

6463FB9B-D340-4D46-A9CE-1546D7C57320

Fashion Food inspiruar nga Valdrin Sahiti – Salcë pikante

Koleksioni i stilistit kosovar Valdrin Sahitit “Mokita” mund ta krahasoja pa frik me sfilatat e emrave më të mëdhenj të...

BEB82749-F51A-4E27-B34B-03B61DC5BC40(1)

Fashion Food inspiruar nga Balmain Paris P/V 2016 – Krem specash 

Koleksioni i Balmain Paris P/V 2016  është një dashuri më vete.  Kjo ngjyrë kaq verore dhe ky stil  me ndërthurje të...

IMG_2334

Salca franceze “Gribiche”

Salca “Gribiche” gribishe është ndër salcat më të njohura në kuzhinën franceze dhe është tejet e shijshme. Me të mund...

IMG_8592.JPG

Fashion Food inspiruar nga Versace – krem lulelakre violë

Një krem lulelakre violë e shërbyer si antipastë me copëza buke të thekur e inspiruar nga Versace “Versaçe”  P/V 2014...

IMG_0671

Krem me koçkulla

  Doja gjithmon të bëja një recet me koçkulla për të sjell dhe një herë në tryezat tona këtë bishtajore të harruar. E...

IMG_0311

Pesto borziloku

Pesto i borzilokut ka tradita të lashta thuhet që gjurmët e tij janë gjetur që në vitet 800 në rajonin e Ligurias, në Genova...

IMG_5413

Pesto kungulleshkash

Ju kujtohet ajo arka me kungulleshka të freskëta që pata blerë, ishin perfekte për të realizura këtë pesto. Të njoma dhe të...

IMG_4397

Alfredo Sauce – Salca Alfredo

  Dhe pse në Itali kjo salcë nuk është e dokumentuar si e tillë në mbarë Ameriken njihet si salca më e famshme Italiane. Në...