Search
E martë 19 Shtator 2017
  • :
  • :

categoria:Receta për fëmije

IMG_9085

Kroketa- qofte peshku

Se fundmi po studioj rreth ushqyerjes së fëmijve dhe si ti bëjmë ato të konsumojnë disa ushqime si peshku dhe perimet. Dihet që...

Pancakes- Kek tigani me tërshërë

  Një recetë e  shëndetëshme për të ngrën mëngjes ju dhe fëmijët tuaj. Plot me fibra dhe të ëmbëlsuar me një produktë...

IMG_9057

Qofte me qiqra

Nëse themi diet automatikishtë mendja na shkonë te ushqimet vegjetariane dhe receta e sotme është e tillë. Por mund të jetë dhe...

IMG_8818

Cookies -Biskota Amerikane

  Sa  herë i kemi parë këto biskota nëper filmat Amerikan. Historia e tyre është shumë tërheqëse.U shpikën rreth viteve 30...

IMG_8800

Toptha me çokollatë – Christmas balls

Christmas balls ose të përkthyer në shqip “Topthat e krishtlindjes” , janë një ëmbëlsirë tepër festive.Të përbëra...

IMG_8590

Oriz me qumësht- sultjash

  Dhe sot me një ëmbëlsirë që ka shoqëruar fëmijrin tonë. Unë e përgatis shpesh në dimër për ta konsumuar si të ngrohtë...

IMG_8521

Pain aux raisins – Bukë franceze me rrush të thatë

  Nuk ka gjë më të mirë se të filloni mëngjesin me këto bukë kaq të shijshme.Ideale dhe për mbasditeve në dimër për të...

IMG_4906

Kek me portokall

Një kek i përshtaçëm në çdo kohë,si për zemer ashtu dhe për mengjes.Përgatitjani fëmijve tuaj për ta marre me vete në shkollë...

IMG_5732

Muffin me kungull të ëmbël dhe arom kanelle

  Është plotesishtë vjeshtë dhe jemi në sezonin e kungullit.Muffin janë një llojë forme ëmbelsire shumë të dashura për...