Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Receta për fëmije

IMG_4764

Krepa “light” me miell orizi

Me shijen delikate, këto krepa do bëhen nga ky postim e tutje të preferuarit për mëngjesin tuaj ose zemrën e pasdites. Mund ti...

IMG_4705

Qofte me thjerza, ton, qep të njoma dhe domate

  Përsëri një recetë light, dietike por plot me vitamina, proteina dhe fibra. Ideale si një vakt pas palestrës.  E keni kuptuar...

IMG_4382

Biskota me kakao dhe liker Marsala

    Dhe si ditët e fundit të vitit nuk mund të mos mbylleshin me recetën e këtyre biskotave. Likerin Marsala duhet ta gjeni...

IMG_4362

Biskota me copëza çokollate

Nuk quhen Krishtlindjet pa biskota të çdo lloji, shije dhe forme. Nuk quhet të kalosh pushimet e Krishlindjeve në shtëpi pa...

IMG_4151

Biskotat e Babagjyshit të Vitit të Ri

Aq shumë biskota ka ngrën babagjyshi me kanell e xhenxhefil sa kur te vi te shtëpia  juaj të sjelli dhuarat sdo ti preki fare me...

IMG_3096

Supë freskuese – avokado, trangull dhe borzilok

Një supë që bëhet shumë shpejtë. E përshtaçme për gjithë famijlen dhe mbi të gjitha shumë e shëndetshme për fëmijet tuaj....

IMG_2972

Supë e ftohtë me perime verore

Ditët e verës kërkojnë ushqime të lehta dhe të fresketa dhe ju do ta adhuroni këtë supë. E përshtaçme për gjithë familjen dhe...

IMG_2958

Supë me domate

E dini sa here kam dashuar t’ua sjell këte supë me mijra dhe gjithmon e shtyja. Ja më në fund sot i erdhi dita.  Më pëlqen...

4C6930F5-1026-4E6B-B5CF-357678FC9974

Fashion Food inspiruar nga Odeta Banushi- biskota të kripura me mel, tumerik dhe kungull

  Erdhi me në fund rradha të shkruaj recetën e këtij Fashion Food-i. Këto biskota janë shumë të mira, për ju dhe për...