Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Reçelrat dhe Marmalatat

IMG_2129

Reçel dardhe me arom xhenxhëfili

Nëse i doni shumë këto shije  do të doni shumë dhe këtë reçel.  Dardhat janë akoma në  stinë dhe janë shumë të ëmbla...

DSC_0008

Gliko Patëllxhani

Ju kujtohet që këtë recet e pata përgatitur dikur por gjithmon me dilte nga mëndja t’ua postoja. Ja sot më në fundë erdhi...

IMG_6719

Reçel me vishnje

Vera eshtë koha e glikove dhe Reçelit.Sot me një tjetër përgatitje me arom shtëpie, Reçel me vishnje.   2 kg vishnje 300 gr...

IMG_6691

Gliko arre të mbushura me bajame

  Erdhi dhe koha për të përgatitur glikon e arrës.Natyrishtë është një punë e stërzgjatur dhe do shumë durimë por  duke e...

IMG_6709

Gliko Shalqini

Të vetmen pjesë të shalqinit që unë konsumoj janë lëkurat e tijë.Nuk i haj të gjalla jo 🙂 dhe pse shpeshë here femijë dhe i...

marmallata me portokalle

Marmallat me Portokalle

PERBERSIT: 1 kg portokalle 400 gr sheqere PERGATITJA: Me qeruesen e patateve ose me strumentin perkates per te qeruar lekuren e frutave...