Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Pjatanca

IMG_5199

Koc e egër në furrë me perime

Sot në kuzhinën time një tjetër peshkë i përgatitur me perime.Koca e egër. PERBERSIT: për 2 persona 2 koca të egra rreth 400 gr...

IMG_5016

Biftek në kripë të trashë

E thjeshtë dhe me pak kalori kjo pjatë e dytë.E shoqëruar me kontornon e duhur bëhet një pjatë me shije unike. PERBERSIT:për 4...

IMG_4086

Qofte qingji në tavë balte

Për të sjellë më ndryshe mishin e qingjit sot e solla si qofte në tavë balte me kos. PERBERSIT:per 4-6 persona Për qoftet 500 gr...

fritto misto

Miks peshku

Një mënyre tjetër për të sjellë dhe prezantuar peshkun e skuqurë.E solla sot të skuqur me miell orizi dhe të shoqëruar me Salsa...

spinaq me vez

Spinaq me vez

Recet e shpejtë për ato ditë qe nuk keni shumë kohë dhe dëshire për të gatuar. PERBERSIT: për 2 persona 400 gr spinaq 2 vez pak...

carne di capreto al forno

Mish keci i pjekur në furrë

  Të pjekësh mish në furrë nuk është dhe aq e thjeshtë sa mendohet.Shpeshë here mishi del shumë i thatë ose i pa pjekur...

jufka

Jufka me kaposh në furrë

Jufkat, pjatë e origjines së Malsisë së madhe.Të gatuara në këtë mënyre bëhet një pjatancë e vetme për tu konsumuar gjatë...

IMG_3994

Rosto Viçi

Rostoja është pjatanca e festave,dhe në vendin tonë të atyre të fundvitit.Të krijohet përshtypja që do shume punë për tu...

pul e mbushur ne pana te tharet

Pulë e mbushur me fistike ne pana te tharet

Eksperimentova me kete recet dhe rezultati ishte tepet i kenaqshëm.Po e ndajë me ju duke shpresuar që do ju pelqejë. PERBERSIT: 1 pule...