Search
E diel 25 Qershor 2017
  • :
  • :

categoria:Pjatanca

IMG_1219

Perime dimërore në furrë

  Kjo tavë me perime dimërore është prova që dhe dimri ka ngjyra dhe që duhet ti konsumojmë sa më shumë. Mund ti shërbeni si...

IMG_1076

Kofshë gjeli deti e mbushur me garniturë patatesh dhe qepujka

E shikoni sa dhurata kam unë për ju, po ju për mua çdo më dhuroni 😛 Ktë pjatë do doni vërtet ta përgatisni për festat tuaja. ...

IMG_8655

Një dhurat nga #jetodashuroushqehu

  Mikesha sot kam një dhurat për ju të parakoshme për festat. Një recet eskluzive  nga  libri im #jetodashuroushqehu. Një...

IMG_0961

Makarona “linguine” me gaforre

Një pjatë që bëhet rrall, pjatë festive por të nderon për cdo rastë.     2 gaforre rreth 400 gr. secila 300 gr. makarona...

IMG_0694

Këmbë derri në furrë

Gjithmon më pëlqenë të testoj shije të reja dhe nëse ju e pëlqeni mishin të shoqëruar me fruta të pjekura atëherë provojeni dhe...

IMG_0577

Oktapod furre

  Për të gjithë ju që për festat e fundëvitit do përgatisni ushqimë në bazë peshku ju këshilloj një recet të tillë....

IMG_0381

Kus kus mesdhetar

Një recet kuskusi shumë të shijshme dhe tepër origjinale e gjeni në librin tim #jetodashuroushqehu. Ndërsa sot po ju shkruaj një...

IMG_0366

Bollgur me perime të tiganisua dhe peshk ton

Një pjatë e vetme e cila ka gjithë përbërësit për tu quajtur një ushqim komplet. Mund të konsumohet si e ftohtë ashtu dhe e...

IMG_5022

Karkaleca me kripë dhe marinaturë

Sot po ju shkruaj një tjetër recet të karkalecave me kripë. Ndryshimi nga receta e parë është se te kripa kam shtuar të bardhën e...