Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Pjatanca

IMG_3420

Pilaf mesdhetar

Po pastroja  frigoriferin  për ta lën boshë pasi do nisem për pushime dhe rastësia e bekuar me bëri të krijoja këtë pjatë kaq...

IMG_3312

Kuinoa e tiganisur me perime dhe Salmon

Vaktë i lehtë dhe i shpejtë. Me përbërës të shëndetshëm dhe të shijshëm. Ndoshta zgjidhja e vetme në këto ditë të nxehta....

IMG_3245

Copëza mishi të tiganisura me perime verore

Verore dhe aq e shijshme  sa nuk do ju mjaftonte dhe 1 bukë e tërë për ta ngrën kafshata kafshata. Ndaj ju rekomandoj ta bëni në...

IMG_2575

Radhiqe të egra me vezë

  Siç ua kam thën e stërthën recetat e shpejta që si mendon gjatë, dalin më të shijshmet. Kjo ishte një nga ato recetat...

IMG_2580

Karkaleca furre me gjalpë dhe ullinjë

  Fundjava do ushqime të zgjedhura dhe sot për ju po sjell këtë recet shumë të shijshme. Po ju paralajmeroj që sdo keni të...

IMG_2365

Hamburger i bërë në shtëpi

Natyrishtë hamburgerin më të mirë do e hani nga duart tuaja. Duke bërë bukën që doni, shtoni shijet që keni më qef dhe duke...

IMG_2135

Fileto levreku me perime dhe oriz basmati

Peshku i tiganisur me perime është shumë i shijshëm, në këtë recet e kam lën pak me lëngë për ta shoqëruar me orizin basmati i...

IMG_1167

#aperidinner

  Ja e shikoni gjithë këto gjëra të mira në foto është ushqimi më i dashur për mua. Brusketa, finger food, kremëra e lloj...

IMG_2068

Koc e tiganisur me domate, ullinjë dhe kaperi

Erdhi më në fund pranvera dhe trupi jonë kërkon ushqime të lehta, ngjyra dhe pjata plot shije. Këtu do ju shkuar një recet të...