Search
E shtunë 24 Qershor 2017
  • :
  • :

categoria:Pjatanca

IMG_5861

Midhje vongole pikante

    Vera kërkon vetëm ushqime të tilla, midhjet janë në sezon tani ndaj nëse keni mundësi përdorini sidomos ju vajza. Të...

IMG_5014

Sardele me salcë domatesh

  Recetë tepër e shijshëme dhe me kosto minimale, në vend të salcësh  mund ta bëni  me domate të freskëta por që më parë...

IMG_4472

Fileto koce me kuinoa shumëngjyrëshe dhe perime

  Një vaktë komplet me omega 3, proteina dhe fibra vegjetale, vitamina dhe çdo të mirë tjetër mbanë kjo pjatë. Pak komplekse...

IMG_4235

Shkurtëza me qepujka dhe birrë

Jam e prirur të krijoj pjata festive ndoshta sepse në shtëpin time festat merrnin një kuptim të veçante. Pjatat janë kujtime dhe...

IMG_4219

Koshfë Gjeli Deti e pjekur në kripë

  Kur tradita të thërret por do dhe diçka të re e sidomos kur në shtëpi jeni pak veta. Përgatisni këtë kofshë gjeli dhe do...

IMG_3571

Kërpudha me qepujka

  Këto pjatat dimërore janë kënaqësi për shpirtin.  Tek po e gatuaja këtë pjatë era e mirë e kërpudhave të freskëta tek...

IMG_3420

Pilaf mesdhetar

Po pastroja  frigoriferin  për ta lën boshë pasi do nisem për pushime dhe rastësia e bekuar me bëri të krijoja këtë pjatë kaq...

IMG_3312

Kuinoa e tiganisur me perime dhe Salmon

Vaktë i lehtë dhe i shpejtë. Me përbërës të shëndetshëm dhe të shijshëm. Ndoshta zgjidhja e vetme në këto ditë të nxehta....

IMG_3245

Copëza mishi të tiganisura me perime verore

Verore dhe aq e shijshme  sa nuk do ju mjaftonte dhe 1 bukë e tërë për ta ngrën kafshata kafshata. Ndaj ju rekomandoj ta bëni në...