Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Pjata e parë

IMG_2958

Supë me domate

E dini sa here kam dashuar t’ua sjell këte supë me mijra dhe gjithmon e shtyja. Ja më në fund sot i erdhi dita.  Më pëlqen...

7CDCB05E-F483-4250-8074-CD98C035623D

Fashion Food inspiruar nga Gucci F/W 2016 – Krem asparagu me vezë pochè

Kjo recet është kaq e përshtaçme për këtë kohë, e inspiruar nga Gucci FW 2016. E thjeshtë, e shpejtë dhe një supë komplekse...

IMG_2405

Makarona me karkaleca dhe asparag

  Asparagu -shparguj shqip (mua smë pëlqen kjo fjalë 🙁 dhe i quaj asparag) mbreti i pranverës. Dy shije delikate si ajo e...

IMG_2311

Supë me rukola, avokado dhe domate

Një supë detoks me gjithë të mirat brënda. Nëse pëlqeni shijen e hidhur të rukolës do ta pëlqeni dhe këtë supë, avokado i...

46F3006A-EB36-446B-89B2-0C5B97CD111F

Fashion Food inspiruar nga Gucci FW 2016 – Makarona “penne” me pesto të gjallë mashurkash

  Një recet e freskët e inspiruar nga Gucci . Ashtu siç ju thash nga koleksioni i Guccit do shikoni shumë Fashion Food. Të...

IMG_2044

Pastiçe me pesto bizelesh dhe mashurkash

Si ti bëni fëmijët tuaj të hajnë perimet apo të njihen me shijen e tyre pak nga pak pa u ndjer. Fshihini ato. Kjo recet është një...

IMG_0580

Makarona “orecchiette” me mozzarella dhe domate të freskëta

Erdhi më në fund pranvera e kush më mirë se kjo pjatë e përfaqëson me ngjyra dhe freskin e saj. Bëhen për dy minuta dhe janë...

IMG_1591

Makarona “orecchiette” me brokoli

Para se të iki dhe koha e brokolit po ju shkruaj këtë recet e cila bëhet sa hap e mbyllë sytë. Unë përdora këtë format makaronash...

TXYW2405

Fashion Food inspiruar nga Marcia Cross – Rizoto me lakër të kuqe dhe djathë gorgonzola

  Para se të iki dimri e mos të gjeni më lakra po ju shkruaj recetën e këtij rizotoje pasi është vërtet i shijshëm . Mua më...