Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Pjata e parë

IMG_3635

Supë me fasule dhe pazi

Ditët e o ftohta po afrohen dhe për ti ngrohur ato na nevojitet një supë e ngrohtë plot me vitamina dhe proteina natyrale.  ...

IMG_3490

Supë me thjerza dhe perime

    Kjo nuk është një supë e thjeshtë me thjerza dhe perime por është një supë me gjithë aromat e Orientit.  ...

IMG_3453

Supë me presh, miell misri dhe patate

Pak nga pak po i themi lamtumirë verës dhe për këtë vitë duke hyrë zyrtarishtë në sezonin e supërave. Vjeshta është e gjitha...

IMG_3325

Makarona “Paccheri” me domate qershizë,kungulleshka, karkaleca dhe shafran

Ti shfrytëzojmë ngjyrat e verës sa kemi akoma mundësi. Sot po ju prezantoj një pjatë të thjeshtë me shumë shije. Shtimi i...

5C75548B-ABF5-435F-96B7-6C23E48F4486

Fashion Food inspiruar nga Fendi – Makarona “Paccheri”me presh dhe kallamarë të vegjël

Si një stiliste e vërtet çdo ditë e më shumë po arrij ti përshtas me shumë origjinalitet këto pjata të inspiruara nga pasarelat e...

IMG_3219

Lazanja me peshk dhe kungulleshka

Lazanjat nga koha e gjatë e përgatitjes mund të quhen vërtet një pjatë familjare e ditës së diel…, pjatë festash që kërkon...

IMG_3096

Supë freskuese – avokado, trangull dhe borzilok

Një supë që bëhet shumë shpejtë. E përshtaçme për gjithë famijlen dhe mbi të gjitha shumë e shëndetshme për fëmijet tuaj....

IMG_2972

Supë e ftohtë me perime verore

Ditët e verës kërkojnë ushqime të lehta dhe të fresketa dhe ju do ta adhuroni këtë supë. E përshtaçme për gjithë familjen dhe...

IMG_2668

Makarona “Spaghetti” me vongole dhe domate qershizë

Dreka verore thërasin këto makarona, të freskëta me shtimin e domateve qershizë e bëjnë këtë pjatë shumë ftuese.    ...