Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Pjata e parë

Makarona Orecchiette (orekiete) me spinaq

Makarona Orecchiette (orekiete) me spinaq

Eshtë koha e spinaqit dhe sa më shumë  ta konsumojmë këtë jeshillëk aq mirë na bënë për organizmin tonë.Siç e kam...

riz integrale

Rizoto integral me skampi

    Orizi integral është shumë i përdorshëm në ditët e sotme për një seri arsyesh dhe ajo më kryesorja eshtë që...

pic

Makarona Pizzoccheri (picokeri)

Kush ka qenë njëherë të vetme në malet e Italisë ne periudhën e dimrit nuk mundet të mos i ketë provuarë  këto llojë...

IMG_6218

Makarona Tagliatelle(taljatele) me krem bathësh dhe karkaleca

Pranvera sjell me vete gjelbërimin dhe bashkë me gjelberimin produkte të stines që jan harruar disi në përditshmërin ton por që jan...