Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Pjata e parë

IMG_5995

Supë domatesh me bukë të thekërisur dhe djathë të shkërmoqur

  U bë më shumë se një muaj tashmë që skam postuar asgjë ne blog, projektet e reja më morën më shumë kohë seç e kisha...

IMG_4576

Oriz i kuq me pazi dhe salcë domatesh

  Nga seria e pjatave dietike, sot po ju sjell një tjetër recet me një barishtore stine që ka vlera dhe benefite të...

IMG_4874

Mel me lëpjeta dhe domate të vogla

  Një pjatë detoks, ato që shpesh ua këshillojë vajzave në planet dietike, një super ushqim me gjithë vlerat e mundëshme....

IMG_4029

Rizoto me çikore të egër dhe gorgonzola

  Çikoren jemi mësuar ta shikojmë vetëm në formën e një sallate por se dini që me të mund të përgatisnim pjata shumë të...

43CF0CA7-49F6-485B-8FBC-C4B46ACD6BA7

Fashion Food inspiruar nga D&G #tropicoitaliano – Pasta al pomodoro aka Makrona me domate

Ka qënë ndoshta koleksioni më i bukur që pamë  sezonin që shkoi në pasarel, të paktën për njohuri e mia rreth modës dhe shijeve...

IMG_3733

Supë krem me karrota dhe xhenxhëfil

Angazhimet e shumta që kam marrë përsipër nuk po më lejojnë të shkruaj disa receta të cilat kam që kohë  i kam përgatitur dhe...

IMG_4409

Lazanja me karkaleca dhe asparag

  Dhe këto padyshim si lazanjat me salmon mund të quhen lazanjat e festave. Tepër të shijshme me një beshamel të bër me krem...

IMG_3608

Rizoto me Barolo dhe çikore të kuqe

Ndoshta me siguri do të konsiderohej si pjata e festave për koston që ka dhe shijen tejet të mirë. Por e di që për festat e...

IMG_3539

Makarona “Paccheri” furre me Salmon dhe domate të vogla

Erdhi fundjava dhe po ju vë një recetë për ta përgatitur për familjen tuaj. Makarona furre me salmon dhe domate të vogla, me salcë...