Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Pjata e dytë

IMG_1950

Pulë e tiganisur me patate dhe limon

  Nga ato receta të  çastit që sajohen me çtë kesh për momentin dhe që dalin më të mira se ato që je ke menduar ti ...

IMG_1370

Levrek mesdhetar

Kjo pjatë lindi për mos përsëritur rutinën e levrekut në furrë me patate. Për ti dhën akoma më shumë shije duke i shtuar erëza...

IMG_1566

Gjoks pule me portokall

Në shije pak orientale kjo pjatë, përgatiteni pa ju ikur koha portokalleve.       1 gjoks pule rreth 400 gr. ose dy të...

IMG_1437

Fileto salmoni me portokall dhe oriz të kuq

Ju do ta adhuroni këtë recete. E lehtë në kalori dhe shumë shumë e shijshme.       2 fileto salmoni 1 portokalle 1...

IMG_1404

Pilaf me Kuinoa, gjoks gjeli dhe bizele

Shpresoj ta pëlqeni po aq sa unë, një pjatë e thjeshtë me pak kalori. Është e mirë dhe e ftohtë kështu që bëhet dhe një vaktë...

IMG_1354

Copa gjoks gjeli me suzam dhe çikore të kuqe

Dhe sot po ju sjell një pjatë të lehtë për vaktet tuaja. Një shije perfekte me shtimin e suzamit pasi do i japit mishin një sprint...

IMG_0870

Fileto levreku në kore patatesh

Një pjatë e thjeshtë dhe pa shumë shpenzime për ti lën shijen protagonistit kryesor që është levreku. Me pak kalori është një...

IMG_1226

Koc në letër dhe oriz basmati me limon

Të dashura mikesha thojini lamtumir vakteve të bollshme se këtej e tutje  6 ditë të javës do hajmë  lehtshëm dhe vetëm një...

IMG_0467

Fileto koce me presh dhe finok të tiganisur

Është një recet e thjesht që përgatitet dhe kur skeni shumë kohë. Mjafton që të merrni fileto e prera të gatëshme nga...