Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Pjata e dytë

IMG_3312

Kuinoa e tiganisur me perime dhe Salmon

Vaktë i lehtë dhe i shpejtë. Me përbërës të shëndetshëm dhe të shijshëm. Ndoshta zgjidhja e vetme në këto ditë të nxehta....

IMG_3245

Copëza mishi të tiganisura me perime verore

Verore dhe aq e shijshme  sa nuk do ju mjaftonte dhe 1 bukë e tërë për ta ngrën kafshata kafshata. Ndaj ju rekomandoj ta bëni në...

IMG_2575

Radhiqe të egra me vezë

  Siç ua kam thën e stërthën recetat e shpejta që si mendon gjatë, dalin më të shijshmet. Kjo ishte një nga ato recetat...

IMG_2303

Fileto levreku në kore erëzash të freskëta

Recetë që bëhet në dy sekonda, mjafton që në shtëpi të keni erëzat e freskëta dhe ja ku keni një darkë shumë të shijshme....

IMG_2135

Fileto levreku me perime dhe oriz basmati

Peshku i tiganisur me perime është shumë i shijshëm, në këtë recet e kam lën pak me lëngë për ta shoqëruar me orizin basmati i...

IMG_2114

Role pule me speca

Italianët  e përdorin shumë këtë kombinim. Unë me thënë të drejtën se kisha marr kurrë mundimin sepse mu duknin dy shije krejt...

IMG_2068

Koc e tiganisur me domate, ullinjë dhe kaperi

Erdhi më në fund pranvera dhe trupi jonë kërkon ushqime të lehta, ngjyra dhe pjata plot shije. Këtu do ju shkuar një recet të...

IMG_2029

Bathë me mish në furrë

Për mua gatimet  furrës janë një dashuri, e dini tashmë por këto bathë të gatuara në tavë balte në furrë i vunë pikën....

IMG_1337

Gjuz zgare

Është një recet e thjeshtë si për ju dhe për fëmijet tuaj. E pjekur në zgarë me gjithë lëkurë është më e thjeshtë për tu...