Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Pjata e dytë

lakra

Mish viçi me laker

    250 gr mish viçi tul 150 gr laker ose sipas deshires gjusem qepe 1 got uje 2 lug salse domateje 1 kubet konçentrat( dado)...

strudel di verdure

Strudel me perime dhe proshute

  Per kete pjat mund te perdorni te gjitha perimet qe deshironi.Unpersora ato qe mu gjenden ne frigorifer.     1 pete brum...

Mish viçi me fistike dhe qepe te karamelizuara

Mishi i vicit eshte i mbuluar me nje kore me fistik te cilen e bera pak ndryshe nga ajo klasikja duke i shtuar hurdher dhe pak galet piper...

rucola

Mish Argjentinas me rukola

Mishi argjentinas eshte shum  i shijshem,i bute, ka nje shije shum te mire dhe ka nje ngjure te kuqe te ndezur,Eshte mish kryesisht me...

DSCN9915_1

Pule me mustarde dhe panature

          2 pjes pule 2 luge mustard 2 luge galet Nje grusht fara pishe (ne pamundesin e tyre mund te perdorni...

gt

Osso bucco me oriz Milanez

  OSSO BUCCO une  nuk e di si perkthehet ne shqip por eshte mish nga pjesa e kembeve te parme dhe te pasme te viçit,pjesa e kofshes...

DSCN9999

Roas beaf me Vere

Nuk para e pelqej shume kjo lloj pjese mishi pasi kashije shum te forte dhe konsumohet me shume i gjall e sesa i gatuare,por dhe nese e...

copat e pules me radikio

Copa pule me cikore te kuqe dhe salse Djathi

Perbersit: 300 gr laker e kuqe 250 gr gjoks pule gjalp Vaj ulliri miell krip piper i bardh uthull balsamike e embel Salce Djathi i shkrire...