Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Receta

copat e pules me radikio

Copa pule me cikore te kuqe dhe salse Djathi

Perbersit: 300 gr laker e kuqe 250 gr gjoks pule gjalp Vaj ulliri miell krip piper i bardh uthull balsamike e embel Salce Djathi i shkrire...

IMG_6218

Makarona Tagliatelle(taljatele) me krem bathësh dhe karkaleca

Pranvera sjell me vete gjelbërimin dhe bashkë me gjelberimin produkte të stines që jan harruar disi në përditshmërin ton por që jan...

salat

Sallatë spinaqi me djathë të bardhë dhe rrepa

E freskët dhe e shpejte,pak kalori dhe një shoqëruese e mirë e pjatave të mishit.   PERBERSIT: spinaq i freskët i vogël djathë i...

tartina

Tartina

Tartinat janë antipasta të vogla të berë me bukë të bardhë sanduiçi, të prera në forma dhe të lyera me krem djathi ose salsa të...

antipaste1

Karkaleca ne salse kokteil me arom molle

Nuk e di nëse e keni dëgjuar ndonjëher pjatën karkaleca në salcë kokteili,për ta që më ndjekin kam sjellë kohë më parë Tartina...

cover

Receta