Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

categoria:Menu festive

IMG_8655

Një dhurat nga #jetodashuroushqehu

  Mikesha sot kam një dhurat për ju të parakoshme për festat. Një recet eskluzive  nga  libri im #jetodashuroushqehu. Një...

IMG_1002

Tortë me miell gështenjash dhe salcë karameli të kripur

Nëse se keni  menduar akoma çfarë ëmbëlsire do përgatisni për festat e Fundvitit, unë do ju këshilloja këtë tortë. Është e...

IMG_0885

Kofshë gjeli deti e mbushur me përshesh

Një recet e rinovuar e gjelit të Vitit të Ri për të gjithë ju që si unë jan pak veta në shtëpi e sduan të heqin dorë nga...

IMG_0786

Toptha djathi të zbukuruara

  Jingle bells, jingle bells…. 🙂 ja sa herë i shohë këto topëtha prej djathi më vjen ndërmend kjo kënge kaq e dashur...

IMG_0694

Këmbë derri në furrë

Gjithmon më pëlqenë të testoj shije të reja dhe nëse ju e pëlqeni mishin të shoqëruar me fruta të pjekura atëherë provojeni dhe...

IMG_0577

Oktapod furre

  Për të gjithë ju që për festat e fundëvitit do përgatisni ushqimë në bazë peshku ju këshilloj një recet të tillë....

IMG_0020

Qofte e madhe e mbushur në kore sfoljati

Nëse sjeni me diet, nesër përgatiteni këtë pjatë për familjen tuaj. Në shtëpin time s’geli asgjë më në pjatë, nëse...

4-ideas-for-a-romantic-dinner-at-home

Shtoi më shumë dashuri…

Për mendimin tim nuk ka gjë më të bukur se të përgatisësh darkën e Shën Valentinit për të dashurin e zemrës në shtëpi sidomos...

gezuar

Menuja e Vitit të Ri

Iku dhe ky vitë, unë personalishtë se kam ndjer fare e angazhuar përdit me një recet të re, duke testuar produkte  e biseduar çdo...