Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Menu festive

IMG_4235

Shkurtëza me qepujka dhe birrë

Jam e prirur të krijoj pjata festive ndoshta sepse në shtëpin time festat merrnin një kuptim të veçante. Pjatat janë kujtime dhe...

IMG_4356

Biskotat kallam sheqeri

Nuk janë tjetër vetëm një brum frolla me dy ngjyra të përdredhura, mision që me shumë dëshirë mund ta bëjnë fëmijet tuaj. Unë...

IMG_4219

Koshfë Gjeli Deti e pjekur në kripë

  Kur tradita të thërret por do dhe diçka të re e sidomos kur në shtëpi jeni pak veta. Përgatisni këtë kofshë gjeli dhe do...

IMG_4207

Ros me mustard dhe arom portokalli

  Le të filloje sezoni i festave dhe në Tavolinë. Kjo pjatë nuk duhet të mungoj në tavolinën tuaj këtë vitë, bëhuni pak më...

IMG_3608

Rizoto me Barolo dhe çikore të kuqe

Ndoshta me siguri do të konsiderohej si pjata e festave për koston që ka dhe shijen tejet të mirë. Por e di që për festat e...

IMG_1311

Fileto “Wellington” me gjoks gjeli deti

Ky është një tjetër version i filetos së famshme Wellington. Personalishtë më pëlqen më shumë pasi këtu mishi duhet pjekur mirë...

vegetariani

Menu vegjetariane

  Dhe që ju vegjetarianët mos më akuzoni që ju lë mbas dore këtu po ju jap disa ide për menun tuaj për festat.  Pjata të...

IMG_1076

Mirë se erdhe 2016!

  Si çdo fundëviti dhe këtë postim të fundit po ju lë me përmbledhjen time të sygjerimeve për pjata që do ju duhen për...

IMG_1076

Kofshë gjeli deti e mbushur me garniturë patatesh dhe qepujka

E shikoni sa dhurata kam unë për ju, po ju për mua çdo më dhuroni 😛 Ktë pjatë do doni vërtet ta përgatisni për festat tuaja. ...